Шановні учні 7 класу, ви знаходитесь на сторінці курсу хімії

         Ви починаєте вивчати одну з найчудовіших наук — хімію. Вона надає ключ до пізнання багатьох природних явищ і розгадок таємниць природи. Разом із біологією та фізикою хімія належить до числа наук, що вивчають природу та зміни в ній. Навколо нас відбувається безліч хімічних процесів, унаслідок яких одні речовини перетворюються на інші. Більшість хімічних реакцій майже непомітні, але деякі з них ви можете спостерігати: як горить багаття або газ у печі, як іржавіє залізний цвях або як жовтіє листя на деревах восени. Для того щоб зрозуміти сутність процесів, що відбуваються навколо, і навчитися ними керувати, людині необхідні знання з хімії. Бажаю вам успіхів у вивченні предмету.

Науковий світогляд, наповнений знаннями
природи та математики, є найбільшою силою
не тільки сьогодення, але й майбутнього.
В. І. Вернадський,
перший президент Української академії наук

Шановні восьмикласники та восьмикласниці!

         Ви продовжуєте вивчати одну з найчудовіших наук — хімію. У 7 класі ви дізналися, що у світі існує безліч хімічних речовин, опанували хімічну мову, навчилися позначати хімічні елементи та речовини, складати рівняння хімічних реакцій. У восьмому класі на вас чекають нові хімічні таємниці. Ви переконаєтесь у тому, що хімічні елементи та їхні сполуки підпорядковуються єдиним законам і правилам. Необхідно знати ці закони для глибшого розуміння хімії та розкриття її таємниць. Не соромтеся ставити запитання «чому?» і «як?». Не соромно не знати, а соромно не бажати знати. Бажаю вам успіхів у вивченні предмету!


…Наука – це велика краса. Учений у своїй лабораторії наче дитина обличчям до обличчя з явищами природи, що діють на нього наче чарівна казка.
Марія Склодовська-Кюрі,
двічі лауреат Нобелівської премії

Шановні дев’ятикласники та дев’ятикласниці!

     Ви продовжуєте вивчати одну з найчудовіших наук- хімію. У дев’ятому класі на вас чекають нові хімічні таємниці. Ви ознайомитеся з поширеними в природі системами- розчинами- та дізнаєтеся про основні закономірності хімічних процесів. Ви зануритеся в дивовижний світ органічних речовин, що приховує безліч секретів і цікавинок. Доторкнетеся до таємниць життя і зрозумієте, що хімія може пояснити багато явищ, які трапляються навколо нас: чому утворюється кислотний дощ, як примусити речовини взаємодіяти, чому автомобілі рухаються та багато іншого.
     Щиро сподіваюся, що цей курс розширить ваш світогляд, підштовхне до пошуку нової інформації та збагачення своїх знань, а можливо, спонукатиме до отримання майбутньої професії, пов’язаної з цим предметом.


Любов вища за зло і добро, зло і добро вищі за істину,
істина вища за розум, розум вищий за любов,
але все це — хімія взаємодії природних елементів.
Олексій Погребний-Александров

Шановні десятикласники та десятикласниці!

     У цьому навчальному році у вас є чудова нагода поринути в дивовижний світ органічної хімії. Ви вже здобули первинні знання про органічні речовини, але цього року ви ознайомитеся з основними закономірностями у властивостях органічних речовин та дізнаєтеся про взаємозв’язок між будовою молекул органічних речовин та їхніми хімічними й фізичними властивостями. Як ви прочитали в епіграфі, життя взагалі пов’язане з хімічними речовинами. Дивовижно, але всі наші відчуття забезпечуються саме хімічними реакціями. Знання з органічної хімії дають можливість отримати сучасні ліки, фарби, пластмаси тощо. Створено нові, неіснуючі в живій природі органічні речовини, що забезпечують роботу сучасних приладів: від смартфонів до космічних апаратів.
     Щиро сподіваюся, що цей курс розширить ваш світогляд, підштовхне до пошуку нової інформації та збагачення своїх знань, а можливо, спонукатиме до отримання майбутньої професії, пов’язаної з цим предметом.


Хімія, більше ніж будь-яка інша галузь знань,
є основою сучасної матеріальної культури.
Сванте Арреніус, Нобелівський лауреат

Шановні одинадцятикласники та одинадцятикласниці!

     У цьому навчальному році ви закінчуєте вивчати шкільний курс хімії. За останні чотири роки ви дізналися багато про хімічні речовини, їхні властивості та значення в нашому житті. Наразі ви маєте можливість повторити деякі питання та поглибити знання з неорганічної та загальної хімії. Ви дізнаєтеся про властивості хімічних елементів і сполук, які вони утворюють, про взаємозв’язок між будовою атомів та будовою молекул, а також про використання неорганічних речовин у нашому житті, їхню роль у розв’язанні побутових проблем і сучасних проблем людства.
     Щиро сподіваюся, що цей курс розширить ваш світогляд, підштовхне до пошуку нової інформації та збагачення своїх знань, а можливо, спонукатиме до отримання майбутньої професії, пов’язаної з цим предметом.